Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Açıklık, şeffaflık ve hesap verebilirlikle tanımlanan ve günümüzde giderek daha da önem kazanan kurumsal yönetim anlayışı, Mirzaoğlu Holding ve Şirketler Topluluğu’ nun faaliyetlerinde vazgeçilmez öncelikli bir unsur olarak bulunmaktadır.

Faaliyet gösterilen tüm sektörlerde bulunulan coğrafyanın yasa ve çevresel yönetmeliklere tam uyum sağlanması için süreçler titizlikle yönetilir. Bu amaca yönelik gerçekleştirilen öz denetim ve kontroller ile söz konusu düzenlemelere tam uyum sağlanırken, Holding’in varlığını ve geleceğini tehlikeye atabilecek en küçük bir tespit edilirse ilgili aksiyonlar konunun uzmanlarınca ele alınmaktadır. İş stratejileri bu doğrultuda oluşturulmaktadır.

Mirzaoğlu Holding’in ülke çıkarlarını benimseyen ve savunan karakteristik yapısı; toplumun refahına ve gelişimine destek vermeyi, sorun ve ihtiyaçlarına duyarlılığı öncelikli sorumluluklarından görmektedir.

Asrın Felaketinde Yaraları Sarmak için Çabalıyoruz

kurdele min - Mirzaoğlu Holding

Büyük üzüntü ile unutamadığımız; Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 6 Şubat deprem felaketi hepimizi derinden yaralamıştır. Bu elim afet sırası ve sonrasında kurumsal vatandaşlık anlayışını taşıyan Mirzaoğlu Şirketler Topluluğumuz; deprem felaketinin üzüntüsünü birlikte yaşamıştır.

Öncelikle ve bir kez daha; hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Mirzaoğlu Holding tüm markaları adına; bu süreçteki arama kurtarma çalışmaları, ihtiyaç temini ve felaketin açtığı yaraların sarılmasına katkı sağlamak adına çalışan Sivil toplum Kuruluşu Ahbap Derneğine ve eş zamanlı olarak AFAD’a nakdi bağışta bulunmuştur. Bununla birlikte mobil ekmek fırını, çadır, gıda yardımı gibi ayni destekleri yerinde bir yıl hizmet verecek şekilde koordine etmiştir. Bu ve farklı pek çok örnekte; paydaşlar için yaratılan doğrudan ve dolaylı ekonomik değer, toplumsal sorunlara çözümler aranan, çevre, toplum, insan hakları, diğer canlılar ve gelecek nesiller odaklı sosyal sorumluluk projeleri, insana değer vizyonu ile desteklenmektedir. Tüm toplumsal projelerde, gönüllü paydaş katılımı esası temel alınırken sürdürülen faaliyetlerde çalışan gönüllülüğü de teşvik edilmektedir.

Mirzaoğlu Holding ve şirketleri; insanların ve diğer tüm canlıların doğal haklara sahip olduğu, bu konuda taşıdığı ahlaki sorumluluk ve temel ilkelerin hayata geçirilmesi gerektiği bilinci ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Grup içinde ve dışında tüm paydaşlarına bu bilinci yaygınlaştıracak hatırlatmalı bir yaklaşım içerisindedir. Tüm süreçlerde kaynakları verimli kullanır, geleceğin korunmasına yönelik tüm tedbirler alınmıştır.