Başkan Mesajı

Romel Ayyıldız

"HAREKETE GEÇİREN DENEYİMLER SUNUYOR, KURUMSAL DEĞERLERİMİZLE BÜYÜYORUZ"

Mirzaoğlu Şirketler Topluluğumuzun odağında; her daim “insana değer” hizmet anlayışımız ile disiplinli çalışmalarımızla hayata kattığımız sürdürülebilir yatırımlarımızı, birer dünya markasına haline getirip, gelecek nesillere aktarmak bulunmaktadır.

Ata mesleği olan kuyumculuk sektöründeki güçlü hikâyemiz yıllar öncesinde, İstanbul’un ticaret merkezi olarak anılan tarihi kapalı çarşıda 2009 yılının ortalarında başladı. Köklü bir geçmişe sahip olduğumuz kuyum sektöründe o yıllarda yaptığımız ilk yatırımımızı 2023 yılı itibari ile altının yanında pırlantanın da satışa sunulacağı bir konumlamaya yükselmesini sağlayarak daha genç ve dinamik bir yapıya dönüştürdük. Marla yeni marka adıyla emsalsiz ürünlerimizi sadece Türkiye’de yedi bölgeye değil, küresel iş birliklerimizle dünyaya satıyoruz.

Mirza Kıymetli Madenler şirketimiz bu alandaki tecrübesiyle büyürken,  MKB da güvenli sermaye yapımızla varlık gösterip, bütün bu yatırımlar vesilesi ile yüzlerce insana iş imkânı sağlamanın onurunu tüm çalışanlarımızla birlikte paylaşıyoruz.   

Mirzaoğlu Holding’de ürün ve hizmetlerin genel kapsamı inovatif süreçlerin ilerletildiği çalışmalarla sürdürüyoruz.  Bizim için gelecek; deneyimlerimizi yenilikçi yaklaşımlarla paylaşıp, kurumsal değerlerimizle büyürken, yarını tasarlayarak ilerlemektir. “Tasarım” sadece kuyum sektöründe değil mimari alanda da mercek altına alarak çalıştığımız, odağımızda olan incelikli bir başlıktır. Tutkulu bir ekiple, müşterilerimizin hayallerindeki tasarıma en gerçekçi cevabı verecek yaratıcı tasarımları, kendi bünyesinde bulunan inşaat danışmanlığı güvencesi ile birleştirerek Miza Mimarlık şirketimiz projeleriyle topluma sunuyoruz.  Müşteri merkezli yaklaşımla, endüstrinin en yüksek standarttaki örnek uygulamalarını hayata ustalıkla taşıyoruz.  Lider firma olarak sektörde ufuk açacak; kişiselleştirilmiş lüksü merkeze alan, insana değer katan yapılar inşa etmek bu sektördeki ana ilkemiz.

Ekonominin kalkınma dinamikleri arasında öncelikle yer alan  “Turizm Otelcilik” sektörünün tüm dünyada yaşadığı küresel sınavlara geçtiğimiz yıllarda hep birlikte şahitlik ettik. Dünya tarihine “küresel salgın” olarak geçen o dönemde en lüks otellerin bile böyle bir ortamda eksiklerinin neler olduğunu dikkatle izledik. Mirzaoğlu Şirketler topluluğunun imza kuruluşu olan The Maestro Hotel ile farkındalığın bizim için en fazla yükseldiği “insana değer” noktasını odağımıza alarak bu konudaki hassasiyetlerimizi ciddi disiplinle güçlendirdik. Bu bağlamda dünyadan ve ülkemizden kadromuza kattığımız profesyoneller ve ünlü tasarımcılarla tespitler yaptık. Yatırım yaptığımız her alanda, işi ele alış tarzımızla, “kişiselleştirilmiş lüks”ü odağımıza alarak Mirzaoğlu Holding kabiliyetiyle günün gerekliliklerine göre misafir deneyimini sil baştan tasarlamaya karar verdik.  Dünyanın odağında olan turizm sektöründeki bu kıymetli otel yatırımımız için beş yüz yıllı aşkın tarihi ile bir efsane olarak bilinen şehir İstanbul’u seçtik. The Maestro Hotel, misyon ve vizyonu ile ülkemizde çalışılan turizm politikalarını destekleyecek yönde hizmetleriyle kendi sektörüne yenilikçi planlamalarıyla, vizyoner bakış açısıyla öncülük edecektir.

Dünya belki de yüzyılda bir yaşanan büyük bir dönüşüm sürecinde ilerliyor…  Varlık gösterdiğimiz alanlarda olduğu gibi turizm alanında da bu değişime yanıt verecek yatırımlara ihtiyaç olduğunun bilincindeyiz.  Bu amaçla en güncel yatırımlarımızdan biri Meby Travel; uluslararası ortamda kişiselleştirilmiş lüksün kurgulandığı planlamaları tatil severlere sunmak üzere kurulmuştur.  Daha önce hiç deneyimlenmemiş bir planlama becerisi ile günümüzün rekabet tanımayan dünyasında yerimizi aldık. Bu yeni dünya beklentilerine değer ürünler sunarken araştırma ve analiz yeteneğimizi de beklentilere uygun şekilde yükseltiyoruz.

Mirzaoğlu Şirketler Topluluğu’nun dürüst, ahlaklı ve güçlü bir yapısı vardır. Yatırımlarını bu sağlam kurumsal yapıdan aldığı değerlerle geliştirmektedir.  Bu çerçevede holding yapısına yeni katılan enerji sektöründeki yatırımımız Mirzay Enerji de faaliyetine başlamıştır. 

Hiçbir şey için acele etmeden, sağlam adımlarla ilerliyoruz. Sakin ve kuvvetli bir inançla ilerliyoruz. Sunduğumuz asil ürün ve hizmetler, konforlu bir hayatta kendine değer verenlerin tercihi oluyor. Kişiselleştirilmiş lüks noktasında kendine değer verenlerin, yaşam tarzına hassasiyet gösteren, tercihleriyle bizi seçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim. Bize duydukları güven bu kurumsal gelişimimizde en büyük itici güçtür. Kıymetli çalışanlarımızla birlikte kurumsal atılımlar yapmaya, global ölçekte büyümeye, yenilikleri deneyimlemeye devam etmekten gurur duyduğumu buradan da paylaşmak isterim.

Romel Ayyıldız

Yönetim Kurulu Başkanı