CEO’nun Mesajı

mirzaoglu holding ceo dogu yilmaz - Mirzaoğlu Holding

"PROFESYONELLİĞİN ÖNGÖRÜSÜ İLE GELECEĞİN BEKLENTİLERİNE YANIT VERECEK PROJELER ÇALIŞIYORUZ…"

Mirzaoğlu Holding kuruluşumuzdan bu yana, dünyadaki eğilimleri öngörü ile karşılayarak ve beraberinde insana değer veren merkezi yapımızda ilk günden buyana yatırımlarımızı hayata taşıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu yönetsel durum iç ve dış paydaşlarımızın da sadakatini topluyor, geleceğin ihtiyaçlarına yanıt verebilecek imza projelerle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Mirzaoğlu Holding olarak bulunduğumuz sektörlerde “lüks” kavramını hassasiyetle ele alan ve en iyisini butik ölçüde yaparak kaliteyi sağlayan ve bununla da emsal teşkil eden bir faaliyet yaklaşımımız bulunuyor.

Son beş yıldır çok çetin dünya gündemlerini hep birlikte tüm sektörler, kuruluşlar olarak küresel hatların hepsinde yaşadık. Ancak; önceden planla tedbirle gelecek günlere yaklaşımımız, Mirzaoğlu Şirketler Topluluğu adına yeni yatırım ve atılım yaparak ilerlememizi sağlamıştır. Şirketler Topluluğumuzu dürüst, ahlaklı ve gücünü inancından aldığı kuvvetli bir yapısı vardır. Şirketler topluluğumuz içinde kolektif yeteneklerimiz, kabiliyet hareketlerimizin yükseltilmesinde öncü olan, kurumsal değerlerimizin şirketler arası sürekli olarak önemli ortak değerler etrafında yükselen vizyonundan kaynaklanmaktadır.

İş zekâmızı küresel ağımızdan besleyerek birbirine sağlam bağlarla bir aradayız.  Yolumuzda yavaş ama emin adımlarla ilerliyoruz. Şirketlerimiz ata yatırımımız olan kuyum sektöründeki bilgi birikim işletme kabiliyeti ile kolektif yeteneklerimizi maksimize ederek belirsiz dönemlerden her defasında güçlenerek çıkmayı başardık. Yıllar boyunca oluşturduğumuz yurtdışında ve içindeki çeşitlilik  bağlantılara dayanan bu yeteneklerden tam olarak yararlanmak bu gün ki gündemlerde her zamankinden daha önemli…

Temel iş kollarımızdan olan altın, kuyumculuk sektöründen elde edilen istikrarlı yatırımdan elde edilen kazançların sürdürülmesini stratejik hızlı büyüyen işletmelere yapılan yatırımla birleştirerek çok yönlü bir gelişim içindeyiz. Bu yaklaşımın amacı, piyasa dalgalanmalarına dayanıklı, istikrarlı bir gelecek iş portföyünü oluşturmak var olanı korumaktır.  14 yılı aşan varlık sürecimizin tamamını vizyonumuzu gerçekleştirme çalışmalarımızın güçlü bir parçası olarak sürdürdük. CEO olarak göreve başladığımdan buyana yatırımcımız Mirzaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Romel Ayyıldız’ın fikir ve planlarını girişimlerimizle genişlettik. Ve bugün kurumsal olarak şirketler topluluğumuz içinde altından sonra en önemli kollarımız olan turizm, mimari ve inşaat, enerji şirketlerimizle, insan kaynağımızla tüm gücümüzle, Cumhuriyetin ikinci yüz yılına hazırız.

2023 Altın ithalatı Şubat’ta 57 tonu aştı. Yıla rekorla başlayan ülkemizdeki altın ithalatında yüksek eğilim devam ediyor. Geçen yıl şubat ayında 4 bin 497 kg olan altın ithalatı bu yıl 57 bini aşarak 57 bin 452 kg oldu. Şubat ayında gümüş ithalatı da 82 ton 654 kg olarak gerçekleşti. Geçen yıl aynı ay yapılan gümüş ithalatı 76 tondu… Küresel ortamda ve ülkemizde altına ve kıymetli metallere olan rağbetin tarihten bu yana yükselerek arttığını ve bu şekilde ilerlemesi küresel fiyat hareketlerine alan tanıyor.

Enflasyona karşı bir kalkan olarak görüldüğünü değerlendirdiğimiz altın yatırımcı açısından çok ilgi gören güçlü bir seçenek olarak yerini koruyor. Altın vatandaş nezdinde öyle ki geleneksel tasarruf araçları içinde belki de en rağbet göreni… Bunu anlıyor ve ihtiyaca yönelik alanlarda yatırımlarımızı güçlendiriyoruz.

Gurubumuzun bir diğer güçlü yatırımı da Turizm sektörüdür… Turizm; modern dünyanın dinamik yapısıyla insanları, kültürleri bir birine yakınlaştıran,  küresel boyutta yaklaşmaya, tanışmaya fırsat veren bir yapıya kavuşmuştur. Ülkemizde sunulan otelcilik hizmetleri ise bugün bir noktada bu sektörün milletler arası tatil diplomasisini oluşturmaktadır.  Özellikle otelcilik hizmetleri ülkelerin markalaşmasına katkı sağlamasının ötesinde, yüzyılın ihtiyaçlarına göre ülkelerin ekonomik olarak kalkınmasına olan desteği,  evrensel olarak açıkça kabul edilmektedir… Şirketlerimizin tamamında  kişiselleştirilmiş lüks alanında iddialı tasarım uygulama yönetimimiz, mükemmellik ve kurumsal değerlerimizle, eşsiz ve çoğu insanın küresel boyutta daha önce deneyimlemediği bir hizmeti vermeyi hedefliyoruz.

Doğu Yılmaz

CEO