Adıyamanlı Depremzede Çocuklarla Ünlü Ressam İsmail Acar’ın Anlamlı Buluşması

Yüzyılın Afeti sonrası yaralarımızı farklı açılardan sarmak üzere Mirzaoğlu Holding, Adıyaman’da Özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Önceliği olan çocuklar için zamansız bayram tadında bir gün yaşatma bakış açısıyla Adıyaman Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri ile bir resim atölyesi gerçekleştirdi.

SANATIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜYLE DEPREMZEDE ÇOCUKLAR HAYLLERİNİ ÜNLÜ RESSAM İSMAİL ACAR İLE RESİM ETTİLER…

Ülkemizin marka değerini, kendisinin bulunduğu her alanda yükseltecek proje ve çalışmalarıyla dünyaca bilinen sanatçılarımızdan ünlü ressam İsmail Acar ile birlikte Adıyaman atölye etkinliği gerçekleştirildi. Sanatçının öğretileri ile gerçekleşen resim atölyesine Mirzaoğlu Holding Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu ekibi de katıldı. Resim atölyesi için malzemelerden oluşan sanat kitleri ve çeşitli hediyelerle ziyarette bulunan Mirzaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Romel Ayyıldız ve Başkan Yardımcısı Lina Ayyıldız ile Holding CEO’su Mehmet Doğu Yılmaz başkanlığında İcra Kurulu’nun tamamı bu etkinlikte yer aldı. Etkinlik boyunca yönetim ekibi materyallerin okula getirilmesinden başlayarak, atölyede çocuklarla birlikte resim yapmaya kadar tüm süreçlerin içerisinde aktif olarak yer aldı.

Mehmet Akif Ersoy İlkokul Müdürü Ali Durmaz; öğretmenler ve okul görevlileri eşliğinde gerçekleşen atölye çalışması hakkındaki duygularını şöyle ifade etti; “Çocukların resim atölye mutluluğu, sevinci kelimelerle anlatılamayacak kadar güzeldi. Depremin ilk anından beri yardımlarını, desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Dört ay sonra değerli Mirzaoğlu holding çalışanlarının ziyareti vesilesi ile atölye etkinliği çocuklarımızı çok mutlu etti. Biz de çok mutlu olduk. Çocuklarımızın gülen yüzleri bizim en büyük ihtiyacımız… Buralara kadar gelmiş olmanız, sayın sanatçımız İsmail Acar beyefendinin burada olması, Holding başkanı Sayın Romel Ayyıldız ve tüm yönetim ekibinin buralara kadar gelmesi bizi çok duygulandırdı. Hediyeleriniz çocuklarımızı çok mutlu etti. Birlikte resim atölyesini gerçekleştirmiş olmanız ise kelimelerle anlatamayacağım bir sevince neden oldu. Mirzaoğlu Şirketler topluluğuna yürekten teşekkür ederiz” dedi…

"İnsana Değer - Adıyaman"
(2 Haziran 2023)

Videoyu oynat


Sanatçı İsmail Acar yönetiminde gerçekleşen atölye çalışması için şöyle konuştu;
“sanatın şifalı bir tarafı var. Çocukların hayallerini resimlemeleri konusunda teşvik etmek, onların düşünmesini, hayal etmesini, farkındalık sağlamasını destekleyen önemli bir çalışmadır. Türk toplumu olarak Cumhuriyetimizin 100. Yılını yaşarken hayatın acı ve tatlı yönleri de yaşantımıza eşlik edecek elbette… Biz bu yaşananları unutmadık. Unutulmamasını da istiyoruz ancak yeni hatırlatmaların hayata tutunma tarafı üzerinden ilerlemesini önemsiyoruz. Mirzaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Romel Ayyıldız’ın daveti ile desteklediğim projede, Cumhuriyetin 100. Yıl resminde, depremzede çocuklarımızın yarına yönelik hayallerini çizmeleri için bir çalışma yaptık. Resimler elbette ilkokul öğrencilerinin yarına yönelik duygularını yansıtan sembolik eserler. Ama onların hayallerini öğrenmek biziler için çok mühim. Bunun en güzel yöntemi resim. Biz bunu birlikte projemizin ilk fazını tamamladık. İkincisi ise pek yakında sizlerle beraber keşfedeceğimiz bir süreçte olacak. Romel Ayyıldız’ı bu güzel düşüncesinden dolayı tebrik ediyorum. Kendisinin yanında olmaktan onur duyarım.” dedi.

Mirzaoğlu holding yönetim Kurulu başkanı sayın Romel Ayyıldız proje ile ilgili duygularını şöyle ifade etti; “Deprem olduğu ilk andan bu yana dayanışma içindeydik. Tüm Türkiye tek yürek devletimizle milletimizle bir olduk beraber iyileşmeye çabalıyoruz. Yaralarımızı beraber saracağız… Hayalleri olmadan insanlar yaşayamaz, yarınlarını inşa edemez. Birçok insanın hayalleri etkilendi. En çok da çocuklar bu süreçten etkilendi. Dolayısıyla biz bu çalışma ile sanatla, sanatın iyileştirici gücüyle minik kalplere, hayallerine dokunmak iistedik… Ellerinde ne varsa sıkıca sarılıp, hayata tutunmaları için onlara değerli bir anı yaşatmayı arzu ettik. Kıymetli ressamımız İsmail Acar beyefendi bu projeye öğretileri ile “Hayalimdeki Yarınımı Resimliyorum” atölye çalışmasını gerçekleştirdik. İnanın o gün bizler de atölye etkinliğinde, o güzel çocuklarımız gibi mutlu olduk. Bir an için her şeyi unuttuk. Resimler yaptık. Hediyeleştik. Bu sürecin ikinci fazında tamamlanan resimler yine aynı ressam önderliğinde İstanbul’da sergilenmek üzere buraya getirilecek. Dediğim gibi; çocuklarımızın hayallerinin yıkılmaması, motive olmaları bu projenin odağında olandır. Bütün çabamız karamsarlığa kapılmadan ve geleceğimizin resmini ilk önce evlatlarımızın duygularında, zihinlerinde çizebilmeye başlamaları. Resimleri çok kıymetli bizim için. Mirzaoğlu Holding şirketler topluluğu olarak, İnsana Değer Genel KKSS mottomuzla böyle bir sosyal projeyi hayata taşımış olmaktan dolayı çok mutluyum. Deprem sabahı söylediğim cümleyi tekrar etmek istiyorum “hep birlikte, beraber iyileşeceğiz”.

Depremzede çocuklar, ünlü ressam İsmail Acar atölyesinde doyasıya mutlu oldu. Önceliği olarak kabul ettiği çocukların yanında olduklarını çocuklara da göstermek için Dünyaca ünlü ressam sanatçı İsmail Acar yönetiminde Mirzaoğlu Holding tarafından “İnsana Değer” mottosuyla başlatılan atölye çalışmasının ilk yılı başarıyla gerçekleştirildi. İlk yılın atölye çalışmasının yarınlara olan umutlarını, hayallerini hatırlamaya, düşünmeye en çok ihtiyaç duyan Adıyaman’da depremzede çocuklarla başlaması; Holding İcra Kurulu tarafından da memnuniyetle karşılandı. Üst düzey yönetimin katıldığı bu ilk etkinlik ile; Şirketler topluluğu yöneticilerinden oluşan bir ekiple yeni hayallere dokunmak üzere yola çıkılmış olundu. Sadece etkinlik düzenlemek için değil aynı zamanda bölge halkına destek olan bir kuruluş olarak Mirzaoğlu Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Romel Ayyıldız ve ekibi bölgede çocuklara özel hediyelerle ayrıca sevinmelerine de vesile oldu. Bölge ziyareti esnasında yetkililerle de görüşüldü ve ek ihtiyaçlarla ilgili bilgi alındı. Kurumsal olarak neler yapılabilir konusunda çalışmalara şimdiden başlandı. Hepimizin küçük büyük demeden gerçekleştireceği destekler bölge haklı için çok değerli.

Mirzaoğlu Holding Hakkında

Mirzaoğlu Holding, ülkemizin saygın müteşebbislerinden Romel AYYILDIZ tarafından 2012. Yılında kurulmuştur. Ayyıldız; köklü aile geçmişinden edindiği bilgiyi, Avrupa’da aldığı eğitim ve deneyimlemeyi, sahip olduğu vizyoner bakış açısıyla birleştirmiş, bugün yatırım sahibi ve işveren olarak şirketlerini “Türkiye’de kurmayı seçmiştir.

Mirzaoğlu Holding; ülkemizin ilerlemesine emeğini katmış, geçmişten günümüze bilgi, vizyon ve cesaret ile oluşan bir birikime sahiptir. Ulusal ve uluslararası holding yatırımları, çağı yakalayan modern çalışmalarıyla lüks hayatın günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde; kuyumculuk, kıymetli madenler, turizm, otelcilik, mimarlık ve enerji sektörlerinde varlığını öne çıkarmaktadır.

Mirzaoğlu Şirketler topluluğu bulunduğu sektörlerde “lüks” kavramını hassasiyetle ele alan ve en iyisini butik ölçüde yaparak kaliteyi sağlayan, bununla da emsal teşkil eden bir faaliyet yaklaşımı içinde yol almaktadır.

Mirzaoğlu Holdingin var olan markaları arasında; Marla Gold & Diamond, Mirza Kıymetli Madenler, Mirzay Enerji, Miza Mimarlık, Meby Travel ve The Maestro Hotel yer almaktadır.

Diğer Haberler